PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=122242}

Motyl i skafander

Le scaphandre et le papillon
7,6 62 519
ocen
7,6 10 1 62519
7,2 25
ocen krytyków
Motyl i skafander
powrót do forum filmu Motyl i skafander

Właśnie wróciłem z seansu (premiera na Camerimage 2007) i wszystkim film polecam, jest bardzo mocny momentami drastyczny w eksponowaniu uczuć głównego bohatera(którego nie gra Johnny Depp!!!). Ale jest w nim też coś urzekającego, ogląda się z przyjemnością, a zabawnych sytuacji też nie brakuje... No i co bardzo ważne zdjęcia Janusza Kamińskiego (nagrodzone w Cannes) to kawał świetnej roboty, zobaczcie sami...za jakieś 2 miesiące :P

ocenił(a) film na 9
Beleg_2

to samo- widzialam wczoraj na Camerimage.
przepiekny w przeciwienstwie do poprzedniego pokazu "Hania"-nota bene tez zdjecia Kaminskiego.

zart robotnikow o dyszeniu w sluchawke :]

ale rzeczywiscie nagroda sluszna. az sama czulam sie, ze to jestem ta dusza uwieziona w ciele

ocenił(a) film na 9
AXEL6666

Dokladnie. Mozna wczuc sie w glownego bohatera. Zdjecia na bardzo wysokim poziomie - Zaba rzeczywiscie jak najbardziej zasluzona. Tak jak i nagroda dla rezysera, ktory wymyslil ten caly sposob opowiadania.

Moment przebudzenia glownego bohatera - Wielkie brawa dla Kaminskiego :].

Genial :]!

ocenił(a) film na 6
Beleg_2

Aaaach Camerimage... (;
Cieszę się, że ten film dostał Złotą Żabę. ;]

herbaciarka

Ja z niecierpliwocia czekam na premiere czyli 18.01 :)

ocenił(a) film na 9
paro

Jest na co czekac. Film robi wrazenie na duzym ekranie :].

ocenił(a) film na 9
moh

Ten film powododuje, że inaczej patrzy się na własne życie, zaczyna się doceniać każdą jego chwilę. Świetne kino o tym, co może dotknąć każdego z nas. Piękna, wzruszająca scena rozmowy telefonicznej ojca z synem. No i poczucie humoru głównego bohatera, nie wiem czy dałbym radę na jego miejscu. To też film o ludzkiej dobroci. Zobaczcie koniecznie.

velkoper

Film udalo mi się objrzec, w takcie uroczystej premiery, ktora odyła się w Kinotece. Polecam z calego serca, niezwykle wzruszajacy film, w ktorym dzieki subiektywnej kamerze (wielkie brawa dla Janusza Kaminskiego), na przedsatwione wydarzenia patrzymy z perspktywy glownego bohatera, słyszymy jego głos wewnetrzny i wrecz odczuwamy jego cierpienia. Ten film po prostu trzeba zobaczyc. Niezwykla, przejmujaca, co wiecej prawdziwa historia o ponownym budzeniu się do życia po doswiadczeniu straszliwej choroby, a takze probie przekraczania granic wlasnego ciala, by nawiazac nic porozumienia z otaczajacym swiatem.

ocenił(a) film na 10
Beleg_2

i to ejst cudowne w tym filmie:0
rezyser ukazal glownego bohatera,jako prawdziwego faceta,malego erotomana,ktory wciaz oglda sie za spodniczkami a wiekszosc jego wspomnien jest hmn:)seksualnych,swietny film!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones