PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=122242}

Motyl i skafander

Le scaphandre et le papillon
7,6 62 518
ocen
7,6 10 1 62518
7,2 25
ocen krytyków
Motyl i skafander
powrót do forum filmu Motyl i skafander

Bardzo dobry film!

ocenił(a) film na 8

Nie spodziewałem się. Do seansu przystąpiłem z raczej negatywnym nastawieniem a tu takie
zaskoczenie.
Film okropny i piękny jednocześnie. Mówi o sile woli, wyobraźni, marzeń, wspomnień i miłości.
Tych rzeczy NIC nie złamie. Dzięki nim unosimy się nad wszystkim niczym motyl nad kwiecistą
łąką. Polecam.
8/10.

Penguin27

Oglądam właśnie ten film po raz kolejny tego wieczoru.
Niesamowitym "smaczkiem" jest scena, gdy ortofinistka, początkowo z lekkim uśmiechem i iskierką w oczach spisuje litery.. C-H-C-Ę..
Potem pyta z taką radosną nadzieją "Czego pan chce?", jakby czekała, że on zaraz powie, że chciałby posłuchać jakiejś muzyki, zobaczyć jakiś piękny krajobraz..
A potem z każdą kolejną literką słowa "umrzeć", coraz bardziej rzednie jej mina i smutnieje, a na koniec aż przeciera oczy ze wzruszenia. Według mnie świetnie to zagrała.

ocenił(a) film na 9
ntx

Zgadzam się, rola Marie-Josée Croze to chyba najlepsza kreacja drugoplanowa w tym filmie...

mike_ainsel

Mnie podobała się też gra Emmanuelle Seigner

Penguin27

Oglądałam ten film tak samo,już któryś raz z kolei. Nie znałam historii Jeana Dominic'a,film obejrzałam dla Amalrica,którego cenię.
Zgadzam się z Penguinem27. Film piękny i okropny jednocześnie. Oglądam go za każdym razem z łzami w oczach.
Historia Jeana Do zmusza tez to zastanowienia się nad naszym życiem. Scena kiedy Jean Do wyobraża sobie jak ze swoją ortofonistką je te wszystkie dania...te zwyczajne rzeczy,jak jedzenie etc dla niego stały się czymś dalekim. Na tyle rzeczy nie zwracamy uwagi,jak On kiedyś. Film inspiruje,by przeżywac życie pełną parą,każdą nawet najbardziej prozaiczną czynność. Niesamowity.

czubaka2090

Tak się tylko wtrącę, że on jadł z tą co spisywała książkę. ;)

ntx

masz rację,jadł z kobietą,która spisywała Jego książkę. Mój błąd:)

ocenił(a) film na 9
Penguin27

Film Bardzo dobry, oglądałem wczoraj drugi raz. Do tego świetny soundtrack. Czytał może ktoś książkę "Skafander i motyl? Warto się za nią zabrać?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones