PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=122242}

Motyl i skafander

Le scaphandre et le papillon
7,6 62 501
ocen
7,6 10 1 62501
7,2 25
ocen krytyków
Motyl i skafander
powrót do forum filmu Motyl i skafander

"Motyl i skafander" to dobry, poruszający i świetnie zrealizowany film. A przy tym brak mu ckliwości czy przegadania. Obejrzałem go w zeszłym roku, jakoś nie długo po sławetnych "33 scena z życia" Szumowskiej i uderzyło mnie przeciwieństwo wymowy obu filmów. Cóż, gówniarskiego nihilizmu Szumowskiej nie kupuję a "Motyl..." to taka odtrutka na właśnie tego typu kino. Doskonale oddaje sprawiedliwość temu na co Szumowska pluje i depcze. 8/10 - to film o którym się pamięta.

ocenił(a) film na 9
Rekin

A to dziwne, bo dla mnie oba filmy są wartościowe i wcale nie sobie przeciwstawne. Co Szumowska depcze, a czemu "Motyl i skafander" oddaje sprawiedliwość - nie rozumiem. Czy aby film uznać za dobry musimy koniecznie odnaleźć w nim wyznawane przez nas wartości? Nie wystarczy, że obie historie są prawdziwe?

ocenił(a) film na 9
Rekin

"Cóż, gówniarskiego nihilizmu Szumowskiej nie kupuję"

Nie zauważyłem tam ani nihilizmu, ani gówniarstwa. Uważam, że oba filmy mało łączy, chociaż utrzymane są w zdystansowanej formie, tyle, że film Szumowskiej jest bardziej "zimny", wręcz przytłaczający (czy to nihilizm?), gdyby nie czarny humor, byłby po prostu nie do przyswojenia. Obydwa filmy mam w ulubionych i obydwa są wartościowe, zmuszają do refleksji, a to największy plus. Dla 33 scen - 8/10, dla Motyla - 9/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones